Secretarul de stat pentru Comunităţile Locale, Mihai Viorel Fifor, a participat luni, 20 august a.c., la reuniunea pregătitoare a Comitetului Consultativ Tematic Administraţie şi Bună Guvernanţă, care s-a desfăşurat la sediul M.A.I.În cadrul întâlnirii a fost supus dezbaterii Proiectul Regulamentului de Organizare şi Funcţionare al Comitetului Consultativ Tematic Administraţie şi Bună Guvernanţă (CCT ABG).De asemenea, au fost prezentate propuneri privind componenţa grupurilor de lucru subsecvente CCT ABG, precum şi proiectul agendei primei reuniuni a CCT ABG, care urmează să aibă loc în cursul lunii august a.c.
Participarea secretarului de stat Mihai Viorel Fifor la reuniunea CCT ABG
Alte articole: