Campionatul de tenis de masă al Ministerului Afacerilor Interne

Campionii Ministerului Afacerilor Interne la tenis de masă și-au păstrat medaliile și în acest an. Singura surpriză a actualei ediții a Campionatului de tenis de masă al MAI a fost la categoria 35-45 de ani, unde locul I al podiumului a fost ocupat de Nistor Dorel, din cadrul Inspectoratului de Jandarmi al județului Bistrița Năsăud.Farcaș Dan, angajat al Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Sălaj, și-a adjudecat și de această dată primul loc la categoria sub 35 ani, așa cum a făcut și în alți 5 ani care au precedat actuala ediție a Campionatului. Mai mult, Farcaș Dan a obținut 4 medalii de aur la competițiile mondiale, europene și balcanice ale pompierilor sau polițiștilor.La categoria peste 45 de ani, prima poziție a fost câștigată de Andrecuț Viorel de la Inspectoratul de Poliție al județului Bistrița Năsăud. Participă la Campionatul de tenis de masă al MAI din anul 2000, timp în care și-a alcătuit un palmares format din 10 medalii de aur și trei de bronz.Prima treaptă a podiumului a fost ocupată, în întrecerea feminină, de Udrea Raluca din cadrul Departamentului de Informații și Protecție Internă, la fel cum s-a întâmplat și anul trecut. * * *Campionatul de tenis de masă al Ministerului Afacerilor Interne a fost organizat de Centrul Cultural al MAI și s-a finalizat la sfârșitul acestei săptămâni, la Câmpulung Muscel, județul Argeș. În competiție s-au înscris peste 100 de sportivi, angajați ai structurilor ministerului de la nivel central și teritorial.