Câștigătorii Cupei Presei la Minifotbal

Echipa Postului de televiziune Realitatea TV este câștigătoarea primei ediții a Cupei presei la minifotbal, competiție desfășurată astăzi, 25 mai a.c., pe terenul sintetic al CS Dinamo București. Cealaltă finalistă a fost echipa Mediafax – monitorizare, clasată în final pe locul II, în vreme ce locurile III și IV au fost ocupate de Digi 24 și echipa SG (M.A.I.)Festivitatea de premiere a fost oficiată de secretarul de stat al M.A.I. Cătălin Chiper și doamna chestor de poliție Elisabeta Lipă, președintele CS Dinamo, care au oferit diplome și cupe câștigătorilor echipelor clasate pe primele trei locuri. * * * La Cupa presei la minifotbal au participat 13 echipe, formate din jurnaliști și comunicatori M.A.I., care s-au înfruntat în cadrul a patru grupe, stabilite prin tragere la sorți. Prima clasată s-a calificat în sferturi. Timpul de joc în grupe a fost de 15 minute (o singură repriză), iar finalele s-au jucat în două reprize a câte 10 minute.