Joi, 14 iunie a.c., la sediul M.A.I., Sala de Marmură, secretarul de stat pentru Comunităţile Locale, Mihai Fifor, a condus reuniunea de lucru cu reprezentanţii beneficiarilor Autorităţii de Management pentru Programul Operaţional Dezvoltarea Capacităţii Administrative (AM PODCA), din cadrul ministerelor.În cadrul întâlniri de lucru, s-a analizat situaţia existentă la nivelul fiecăruia dintre cei nouă beneficiari, precum şi identificarea de soluţii pentru eliminarea blocajelor privind absorbţia fondurilor structurale.La eveniment au participat reprezentanţi ai Ministerului Sănătăţii, Finanţelor Publice, Afacerilor Externe, Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului, Agriculturii şi Dezvoltării Rurale, Muncii, Familiei şi Protecţiei Sociale, precum şi ai Secretariatului General al Guvernului, Casei Naţionale de Pensii Publice.
Sedință de lucru condusă de secretarul de stat pentru Comunităţile Locale, Mihai Fifor
Alte articole: