Un elicopter al Inspectoratului General de Aviaţie din M.A.I. execută, la solicitarea Direcţiei Rutiere din I.G.P.R., o misiune de supraveghere a traficului rutier spre litoral. Elicopterul va survola astăzi, între orele 17.00-20.00, Autostrada A2 şi DN22C – tronsonul Cernavodă-Constanţa, pentru a veni în sprijinul echipajelor de poliţie rutieră de la sol. În funcţie de evoluţia situaţiei traficului rutier, elicopterul M.A.I. se va deplasa şi pe DN1, pe tronsonul Bucureşti-Predeal, pentru monitorizarea arterelor cele mai aglomerate spre staţiunile montane.
Traficul rutier supravegheat de un elicopter al M.A.I.
Alte articole: